Çalışma Saatleri Pt - Ct 09:00 - 19:00


Protez Saç

Protez Saç Uygulamaları


HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

Protez Saç, Saç Ekimi ve Medikal Saç Uygulamaları konusunda dünyada geliştirilen en yeni teknolojileri anında takip ederek, yeni teknikler ve çözümler üreterek tüm saç sorunlarını çözmekteyiz. Saç sorunlarını çözebilmek için araştırmalarımıza her gün yeni teknik çözümler eklemekte ve teknik kadromuzla en kaliteli ve konforun ön planda tutulduğu hizmetler sunmaktayız. Kullandığımız ürünlerin medikal olmasına özellikle özen göstermekte ve müşterilerimizin bize güvenini artırmak için belgeli ürünlerle çalışmaktayız. Ürünlerimizin hepsi med.hair sistemine göre hazırlanmaktadır.

1995 yılından bu yana sürekli eğitimlere katılıp, özel eğitimler alarak en son teknolojileri takip eden ve uygulayan teknik kadromuzla başarıyı ön planda tutarak hizmet vermekteyiz.

Hair Inn, dünya standartlarında en iyi cerrahi olmayan teknolojileri ile saçlarınıza yeniden sahip olacağınız çözümler sunar. Çözümlerimiz hem bayanlarda hem de baylarda %100 doğal sonuçlar verir. Hair Inn Saç Estetik Merkezini genetik ya da diğer sebeplerden saçlarının bir kısmını ya da tamamını kaybeden ve bundan rahatsızlık duyan her kez güvenle kullanabilir. Hatta saçları olup ta kişisel çözüm arayanlar için de Hair Inn doğru adrestir.

Hayat birlikte güzel. Mucizelere inanıyorsanız bizi çok seveceksiniz.

Protez Saç Kimler İçin Uygundur

Protez saç genetik ya da fizyolojik nedenli, alopecia veya yaşlanmaya bağlı, kemoterapi tedavileri ya da yanık ve yaralanmalar sonucunda oluşan saç kayıplarında son derece başarıyla uygulanabilmektedir.

Saçınızın hangi dökülme aşamasında olduğunun bir önemi yoktur. Siz eğer bir rahatsızlık duyuyor iseniz saçınız zaten fazlasıyla dökülmüş demektir.

Bozuk para büyüklüğünde alanlara uygulanabildiği gibi başında hiç saçı olmayan veya seyrek saçları olan kişilere de yapılabilir. Bay, bayan veya çocuk olunması fark etmez.

Saç protezinin uygulanamayacağı kişiler; yaşı küçük çocuklar ve egzama gibi ileri derecede kronik cilt rahatsızlığı olanlar.

Saç Protezi Uygulama Aşamaları

Saç yerleştirme işleminin ilk basamağını oluşturan “ölçülendirmenin” doğru yapılmış olması, sonraki adımların başarısında önemli rol oynar.

Ölçülendirmede başın dökülmüş veya seyrekleşmiş bölgelerinin çizimi yapılır ve kafa yapısının doğru şekilde tanımlanması ile bu bölgenin bir saç kalıbı oluşturulur. Saç örneğinin ve özelliklerinin özel bir sipariş formunu kayıt edilmesi aşamasından sonra artık üretim için kargonun yurtdışına gönderilmesi işlemine başlanabilir. Bu 6 ile 8 haftalık bir süreçtir.

YERLEŞTİRME: Saç yerleştirme işleminin başarısı; kişinin saçının renk, kalınlık, uzunluk, dalga boyu gibi yapısal özelliklerinin doğru tanımının yapılmasına ve kendi saçlarının başı üzerinde sergilediği yoğunluk seyreklik verilerine uyumunun iyi belirlenmesine bağlıdır. Bu aşamada uzmanlık ve deneyim çok önemlidir. Saç protezi özel yapıştırıcı bir solüsyonla önceden ölçümlendirmesi yapılmış saçsız veya seyrek saç alanı içine alacak şekilde başa uygulanır.

TASARIM: Son aşamada yüze uygun saç kesimin oluşturulması ile saçsızlık tarihe karışır. Bu aşamanın ehil ve bilinçli eller tarafından yapılmamış olması estetik olmayan görünüme yol açabilir. Saç protez uygulamasının son aşaması olan model tasarımı müşterinin istediği şekilde oluşturulabilir. Yeter ki custom essays önceki aşamalar doğru ve uzman ellerde şekillenmiş olsun. İster kısa ister uzun, her türlü taranabilecek ve şekillendirilebilecek saçların temini bu sektörde mümkün. Aksi durumu yaratanlar sözünü ettiğimiz kurumsallıktan ve vizyondan uzak, ehil olmayan ve bu sektöre zarar vermeye devam eden, salt kazanç peşinde koşan, sözde saç uzmanı geçinenlerdir.Yüksek Kalitede Üretilen Protez Saçların Avantajları

Her yöne taranabilir olmaları ve istenilen her şekle girmeleri. Ön şakak çizgisinde kişinin kendi doğal saçlarından ayırt edilemiyor olmaları. (Özel bir yöntemle protez saçın insanın derisinden çıkıyormuş gibi dizayn edilmesi mümkündür. Türkiye de bu uygulamayı yapabilen pek az firma mevcuttur.)

Protez saçın kişinin kendi doğal saçına birebir uyumunun sağlanmış olması. (Uzmanlık gerektiren bir saç kesiminin yapılmış olması bu uyumu daha da arttıracaktır.) Sportif aktiviteler esnasında terler ıslanmış protez saçın kişinin gerçek saçlarıyla uyumlu şekilde salınması hareket etmesi. Bu doğallık, ekim yönlerinin doğru dizayn edilmesi ve standart olmayan bir düğüm metodunun kullanılmış olmasıyla mümkün olabilmektedir. Hava ve su geçirgenliğinin üst seviyede olması ve altyapının minimum incelik ve hafiflikte imal edilmesi sayesinde duyulan hafiflik hissi. Kalın ve kaba protezlerin yanında bu üst seviye protezler, özellikle önceden protez kullanıp ta bu yeni sistemleri tanımamış olanları son derece memnun etmektedir. Bakım sürelerinin protezin ince ve sağlam yapısında dolayı uzaması ve bunun kullanıcılarına getirdiği psikolojik rahatlık ve maddi avantajlar, bu protezlerin diğer pozitif özelliklerindendir. Saç tonunun banyo, güneş ve denizden açılması ile kızıl ve uyumsuz bir rengin oluşmaması.

Özel düğümleme tekniğinden dolayı saçların uzun süre dökülmemesi ve bu sayede ömürlerinin standart kalite üretimlerine göre oldukça uzun olması. Orta ve uzun vadede gerçekleşen fiyat avantajları.Protez Saçla İlgili Merak Edilenler

Yıllar boyu edindiğimiz tecrübeler ışığında, protez saç kullananların veya kullanmak isteyenlerin kafalarında benzer sorular oluştuğuna şahit olduk. Ne yazık ki bazı kurumsallıktan uzak firmalar, bu soruların bir çoğuna gerçek dışı ve salt satışa yönelik cevaplar vererek, müşterilerinin mağduriyetine sebep oluyorlar.

Protez saç, doğru ölçünün alınması koşuluyla her yaş ve cinsiyete uygulanabilir. Not: Küçük yaştaki çocuklar haricinde.

Kişinin, günlük yaşamındaki aktivitelerinde kısıtlamaya gitmesi gerekmez. Her türlü sportif aktivitesini yapabilir, duş alabilir, saçını fönleyebilir, istediği şekilde tarayabilir, saunaya gidebilir, solaryum da bronzlaşabilir. Tüm bunları sınırlama olmaksızın yapabilmesinin tek koşulu, saç protezinin uygulamasında doğru ve kaliteli ürünler kullanılmasıdır.

Kullanılan protezin hava ve su geçirgenliğinin üst seviyede olması cildin rahat nefes alabilmesi ve temizlenmesi açısından son derece önemlidir.

Saç protezi başa su bazlı bir solüsyonla yapıştırılır. Kullanılan solüsyonun kişinin sağlığı açısından son derece önemlidir. Protezin uygulanması ile ilgili farklı yöntemler olsa da, bunların yeterince verimli olmadıkları zaman içerisinde ortaya çıkmıştır.

Canlı saça uygulanan her türlü kozmetik ürün protez saça da uygulanabilir. Ancak kullanılan ürünlerin kalitesi ve içeriği çok önemlidir. Düşük kalitede üretilen ürünler canlı saça olduğu gibi saça da zarar verebilir. Protez saç canlı saç gibi uzamadığından zamanla yıpranır, kırılır ve estetik olmayan kötü bir hal alır. Hatta cilt de kaşıntı, tahriş ve kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu gibi durumların oluşmaması için özellikle protez saçlara uygulanan şampuan, saç kremi, bakım spreyi vb. ürünlerin uygun kalite ve PH’da olması önemlidir. Antibakteriyel ve kepek karşıtı ürünlerin tercih edilmesi uzun vadede oluşabilecek patojen mikroorganizmaların engellenmesini sağlayarak hijyenik ve rahat bir kullanım sağlar.

Protez saçların rutin bakımları vardır. Yapıştırıcı solüsyonun zamanla gücünü kaybetmesinden dolayı belli periyotlarla bakım işleminin tekrarlanması gerekmektedir. Bu da kullanılan solüsyonun hava ve su geçirgen olmasının doğal bir sonucudur. Bakım aralıklarının süresini başka faktörlerde etkilemektedir. Kişinin yaşadığı yerin sıcaklığının ve rutubetinin derecesine göre bu periyotlar 2 ila 5 hafta arasında değişmektedir. Protez saç kullanıcıları, bakımlarını protez saç merkezlerinde yaptırabildikleri gibi kendileri de rahatlıkla yapabilirler. Protez saçın ömrü belli kriterlere bağlıdır. Aynı saç yoğunluğunda ve altyapı özelliklerinde üretimi yapılmış iki farklı protezin biri birlerine kıyasla ömürlerini, kalite farklılıkları belirlemektedir. Kaba, kalın ve estetik gözükmeyen ama son derece sağlam düğüm yöntemi uygulanmış bir protezi 4 sene kullanabilmek olasıyken bu süre, doğal hafif ve estetik açıdan canlı saçlara uyumlu hazırlanmış protezlerde 1 ila 2 sene arasında değişmektedir.